Darıca Hayvanat Bahçesi – Faruk Yalçın Zoo

Faruk Yalçın Zoo - Darıca Hayvanat Bahçesi

Kaç senedir gitmek isteyipte gidemediğim bir yerdi. Bugün gittim gördüm.

Çok uzak diye ertelediğim her ismi anıldığında bende gitmek istiyorum dediğim bir yerdi. Her giden kişi çok güzel çok çeşit hayvan var diyordu. sonrasında internet sitelerine girdim baktım biraz hoşuma gitmişti.

gitmeye karar verdiğimde ilk yaptığım şey nasıl gidilebilirdi? Haydarpaşa – Gebze trenine binin Fatih istasyonunda inip 30 mt yürüdükten sonra hayvanat bahçesine giden 502 numaralı minibüsler gidiyor :) hemde direk kapısında bırakıyor. hatta ve hatta şunu da öğrendim tam bilet 2 lira kocaeli kent kart 1,5 lira öğrenci 1 lira :) neyse bindik gittik. hayvanat  bahçesi girişi çok uygun kişi başı 15 lira olup, bütün hayvanları görüp, incelemek ve haklarında bilgi sahibi olabilmek için hiçbirşey.

Hertürden hayvan vardı nedense birtek fil göremedik. neyse o eksik kalsın. çok güzel türler gerçek hayatta görmediğimiz hayvanları gördüm. bir kangurunun gel dediğimde elime kadar gelmesini elimi çekmesem parmaklarıma dokunacağını gördüm. maymunları elimle beslediğimde hayvanın ne kadar cana yakın olduğunu, uzaktan uzağa çalışanları izlediğimde çalışanların hayvanlara karşı nasıl sevgi gösterdiğine şahit oldum.  Keşke imkanım olsa da hayvanlara sponsor olabilsem.

Hayvan Türleri; zürafa, aslan, kaplan, jaguar,puma, kaplumbağalar, maymunlar, aslan başlı maymun, cüce su aygırları, sülünler, kuşlar, balıklar, zebra, ayı, oklu kirpi, koyun, eşek,  iguana,geyik, bataklık porsuğu, keçi, korsak tilkisi, kurt, lama ve aklıma gelmeyen daha bir sürü hayvan.

Gezdikçe gezesi geliyor insanın, hele ki hayvan severseniz tamam hiç ayrılmazsınız. benden söylemesi giriş ücreti çok uygun yol deseniz istanbul içi özel araçla max. 45 dakika toplu ulaşımla 1,5 saat. trafiğe takılmamak istiyorsanız toplu taşımayı tavsiye ederim.

Metrobüs- Söğütlüçeşme- buradan gebze istikametine trene binerek fatih durağında ineceksiniz oradan minibüs 5 dakika.

Faruk Yalçın Zoo – Darıca Hayvanat Bahçesi giriş ücretleri aşağıdaki gibidir.

0-4 Yaş: Ücretsiz
5-17 Yaş: 10 TRL
18 Yaş Üstü: 15 TRL

E-mail: info@farukyalcinzoo.com      Telefon: 0-262 653 66 66     http://www.hayvanat-bahcesi.com


Konu alti islemler;

YASAL UYARI
- Bu sitede yazilan yazilar izinsiz hicbir yerde kullanilamaz.
- Post articles on this site can not be used anywhere else without permission.
-5651 sayılı yasaya göre Sitemizdeki mesajlara yazılacak yorumlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.

Sizlerde Yorum Yazin

*

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to car insurance quotes, http://backlinksindexer.com and seo company
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
5651 sayılı yasaya göre Sitemizdeki mesajlara yazılacak yorumlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.